درباره Download

آموزش ConstraintLayout در اندروید استودیو

در این پست آموزشی یکی از قابلیت های کاربردی و مهم اندروید استودیو را کار میکنیم که این قابلیت از اندروید استودیو نسخه ۲٫۲ به بعد اضافه شده و مورد استقبال بسیار زیادی از توسعه دهندگان اندروید واقع شده است.در ادامه با آموزش ConstraintLayout در اندروید استودیو در خدمت شما هستیم.

بررسی نحوه عملکرد ConstraintLayout:

ConstraintLayout  یک نوع جدید از لیوت ها است که به شما کمک می کند بتوانید لایه های رسئانسیو را به راحتی طراحی کنید.یعنی اینکه لایه هایی را طراحی کنید که با بزرگ و کوچک شدن سایز صفحه نمایش یا  Portrate و Landscape شدن آن عناصر موجود در اپلیکیشن شما دچار بهم ریختگی نشود.ممکن است خیلی از شما با این مشکل مواجه شده باشید که زمانی که اپلیکیشن شما بر روی یک گوشی با سایز متفاوتی نصب می شود هر کدام از عناصر در مکانی از صفحه قرار می گیرند که شما آن مکان را از قبل تعیین نکرده بودید و از خروجی برنامه انتظار دیگری را داشته اید.

نحوه ی کار این لایه به صورتی است که عناصری را که شما در صفحه دارید به یکدیگر وابسته می کند و اجازه ی بهم ریختگی را به آنها نمی دهد.

خبر خوشی که برای شما عزیزان داریم این است که برای اولین بار و به زبان پارسی این آموزش به صورت کامل تهیه گردیده است و به شما دوستان ارائه می شود امید داریم که آموزش ConstraintLayout در اندروید استودیو برای شما مفید واقع شود.

مدت زمان آموزش: ۰۰:۵۷:۳۰

رایگان – خرید