با اندروید استودیو حرفه ای کار کنید

Action search

یکی از هیجان انگیزترین ویژگی های IDEهای IntellyJ ابزار جستجوی اکشن آنها می باشد، با استفاده از این ابزار شما می توانید نام اکشن موردنظر خود را جستجو کرده و آن را به اجرا در آورید. یک پنجره دیالوگ نیز برای نمایش کلیدهای میانبری که برای آن اکشن وجود دارند، به نمایش در می آید

Action search

 

Live templates

برای اینکه با اندروید استودیو حرفه ای کار کنید و کمتر کد بنویسید و بازده بیشتری داشته باشید یهترین راه استفاده از Live templates است.  برای مثال اگر می‌خواهید یک حلقه for بنویسید و در داخل آن یک شرط if قرار دهید، فقط کافی است مثل تصویر زیرکلمات را بنویسید و پیشنهادی که اندروید استودیو می دهد را ببینید و اینتر بزنید.

 

قالب زنده در اندروید استودیو

قالب زنده

  1. مخفف یک کد را تایپ کنید
  2. کلید اینتر را بزنید
  3. ساختار کامل کد نمایش داده می شود

قالب های زنده زیادی در اندروید استودیو وجود دارند که برای مشاهده آنها می توانید به Preferences و تب Editor-Live Templates مراجعه کنید.

 

ترفندهای انتخاب متن

کلیدهای جهت بالا، پایین، چپ و راست جزء پرکاربردترین کلیدها در کیبورد هستند که برای جابجایی در متن در نظر گرفته شده اند. اگر شما آنها را با Ctrlو Shiftو Fn و Altترکیب کنید نتیجه های جالبی خواهند داشت.

اگر چند TABدر ادیتور همزمان باز کرده باشید با ALT+RIGHT و ALT+LEFT می‌توانید به راحتی بین فایل‌های باز شده جابجا شوید.

با فشردن Alt+UP و Alt+DOWN به راحتی بین بخش‌های مختلف یک سورس حرکت می کنید. مثلاً اگر در یک کلاس جاوا باشید، فشردن این کلیدها شما را مستقیماً به متد قبلی و بعدی می‌برد.

اگر می‌خواهید یک خط یا چند خط انتخاب شده را با هم بالاتر یا پایین‌تر ببرید، لازم نیست آن‌ها را کات و در جای جدید بچسبانید. کافی است ALT+SHIFT+UP و ALT+SHIFT+DOWN را بزنید.

ادامه دارد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *